Tarihçe

Şanslı bir karşılaşma

CARLI MARIO SpA hafif metal işleme konusunda uzmanlaşmış köklü bir firmaydı, özellikle havalandırma kanalları ve bağlantı parçalarını üretmekteydi.

EUKLIMA srl ise radyant ısıtma sistemleri ve bu sistemlerin otomasyonlarını sağlayacak elektronik ekipmanlar geliştirmek üzerine yoğunlaşmış genç ve dinamik bir firmaydı.

CARLI MARIO SpA ısıtma sistemlerinin değişim vakti geldiğinde kendisini en ekonomik ve kendisi açısından en uygun ısıtma çözümünü ararken buldu. Yeni teknolojiye ayak uydurma gerekliliği içerisinde bu yatırımı en doğru şekilde yönetmek istiyorlardı.

Bu sebeple CARLI MARIO SpA zaten çokta uzağında olmadığı bu sektörde haklı olarak fark yaratıcak kalite ve teknolojide bir ürün kullanma arzusundaydı. Bu konuda metal işleme kazandıkları geniş tecrübe ve malzeme bilgi birikimine sahiptiler.

Yenilikçi ürün arayışı ve kendi ısıtma sistemlerini gerçekleştirme arzuları kendilerini bu konuda uzmanlaştırmış ve teknik yeterlilik kazanmış EUKLIMA SrL ile işbirliği içerisinde çalışırken buldular.

Bu kazan-kazan birlikteliği sayesinde iki firma birbirlerini aynı hedefe doğru yürürken buldular. Bu birliktelik aynı zamanda iki firmanın ürün fiyatlarının daha da rekabetçi olmasını sağladı.

Gelişim

CARLIEUKLIMA Srl çoğu zaman yönetmesi güç olan, zorlu coğrafyalarda bulunan geniş alanlar ve radyant ısıtma sisteminin en verimli çözüm olarak gözüktüğü alanlar için radyant ısıtma sistemlerinin geliştirilmesine ve projelendirilmesine devam etti.

CARLIEUKLIMA Srl kendine güvenli bir şekilde yatırımlarını bu sistemlerin geliştirilmesi üzerine yoğunlaştırdı ve sonuç olarakta İtalyada CE belgesi ile radyant şerit hatları üreten ilk firma oldu. Bunun arkasından borulu radyantlar, radyant panelleri ve aksesuarları; hava perdeleri ve komponentleri; gibi çözümleri sunmaya başladı.

Radyant sistemlerin doğal gelişim süreci içerisinde CARLIEUKLIMA Srl dikkatini enerji tasarrufu üzerine yoğunlaştırmaya başladı ve bunun sonucunda da karşı konulamaz ve bedelsiz bir kaynak olan güneş enerjisi sektörüne adım attı. Bugün CARLIEUKLIMA Srl ürün gamı sıcak hava jeneratörleri, radyant koşullandırma panelleri ve yerden ısıtma sistemlerini de içeren geniş bir yelpaze halini aldı.